14 października 2022

XXIX Niedziela zwykła

16.10.2022 r.

1. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Przy tej okazji przed kościołem zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Trwa miesiąc październik – tradycyjnie poświęcony modlitwie różańcowej. W tygodniu różaniec po Mszy św.; w niedziele różaniec odmawiamy przed sumą. Zachęcam do włączenia się w tą modlitwę Róże Różańcowe.

3. W tygodniu Msze św. o godz. 1700. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek w godz. 1500 – 1600.

4. Za tydzień w Kościele będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny, przeżywany pod hasłem „Będziecie Moimi świadkami”. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby misji i misjonarzy.

5. Również za tydzień po sumie spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Na spotkanie proszę przynieść wypełnione deklaracje wraz z metrykami chrztu.

6. Jeszcze dziś i jutro do godz. 1000 można składać w blaszaku płody rolne dla toruńskiego Seminarium. Odbiór i przewóz do Torunia jutro, około godz. 1115.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy zorganizowali i włączyli się w przebieg Dnia Dawcy Szpiku i pomoc w leczeniu Agnieszki i Marcina.

8. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. W tych dniach odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych, przypominam więc o uporządkowaniu tych miejsc. W biurze parafialnym do końca listopada można składać spisane wypominki roczne za zmarłych. Spisane wypominki jednorazowe również można składać w biurze. W wyznaczonym dniu w oktawie Wszystkich Świętych po Mszy św. za poleconych nam zmarłych odmówimy różaniec.

9. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Mariannę Pąsiek, l.94 z Rogóźna Zamku. Dobry Jezu…