19 listopada 2022

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20.11.2022 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie – wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wystawieniu kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

2. Również dziś w Gubinach w czasie Mszy św. o 1130 poświęcenie odnowionych organów. Po Mszy koncert muzyki kościelnej i organowej.

3. W ubiegłą niedzielę na pomoc doświadczanym wojną mieszkańcom Ukrainy zebrano 1936 zł. Bóg zapłać.

4. P. Organista odwiedza nasze domy z opłatkiem wigilijnym. Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie.

5. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek w godz. 1500 – 1600. W biurze parafialnym do końca listopada można składać spisane wypominki roczne za zmarłych.

6. Przyszłą niedzielą rozpoczynamy okres adwentu, przygotowujący nas do radosnego i godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. To także początek nowego roku liturgicznego. Za tydzień po sumie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

7. Za tydzień w Łasinie odpust parafialny ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma odpustowa o godz. 1230.

8. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

9. Z kalendarza liturgicznego: jutro – wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek - wspomnienie św. Cecylii; w czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i tow.