29 kwietnia 2023

Niedziela Dobrego Pasterza

30.04.2023 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczynająca tydzień  szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

2. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na zakup specjalistycznych łóżek dla Hospicjum Dziecięcego Nadzieja.

3. Również dziś po sumie kolejne spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

4. Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj – poświęcony MB. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedziele – po sumie. Zachęcam też do prywatnego odmawiania Litanii do MB.

6. Również od jutra do czwartku można w blaszaku przy biurze parafialnym składać zużyty lub niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odbiór elektrośmieci w piątek, 5. maja.

5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 1730.

6. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii w ostatnią niedzielę maja, a spowiedź dla dzieci i rodziców w środę – 24. maja od godz. 1600.

7. Z kalendarza liturgicznego: jutro – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika; we wtorek – wspomnienie św. Atanazego i państwowe Święto Flagi, pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej; w środę – uroczystość MB Królowej Polski, Msze św. w porządku niedzielnym; w czwartek – wspomnienie św. Floriana, w czasie Mszy będziemy się modlić w int. naszych Strażaków; w sobotę – święto śś. Filipa i Jakuba Młodszego.