03 czerwca 2023

4.06.2023 r.

Uroczystość Trójcy Najświętszej

1. Dziś w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Trójcy Najświętszej.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną pomoc dla toruńskiego hospicjum.  Dziś o godz. 1300 przewóz darów. Panów dysponujących czasem i siłami proszę o pomoc w załadunku, a jeśli to możliwe to również w rozładunku w Toruniu.

3. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu w łączności z wieczorną Mszą św., w niedziele – po sumie.

4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w porządku niedzielnym; procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 1100. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach: przy krzyżu – parafian ze Skurgiew (prawa strona); u p. Katarzyniak; u p. Jeleniewskich; u p. Mikołajczyk oraz o udekorowanie domów na trasie procesji. Proszę również strażaków z OSP o kierowanie ruchem w pobliżu kościoła, niesienie baldachimu i latarni. Pojazdy na czas mszy i procesji można zaparkować na parkingach i placu za plebanią. Zapraszam do udziału w procesji szczególnie dzieci pierwszokomunijne: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia różańca. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych proszę o niesienie obrazu MB Częstochowskiej. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesja z Najświętszym Sakramentem po mszy św.

5. Biuro parafialne czynne tylko we wtorek w godz. 1600 – 1700.

6. Z kalendarza liturgicznego: jutro – wspomnienie św. Bonifacego.

7. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Agnieszkę Kaniecką, l. 89 z Gubin. Dobry Jezu…