24 maja 2024

26.05.2024 r.

Uroczystość Trójcy Najświętszej

1. Dziś w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Trójcy Najświętszej. Na sumie uroczystość I Komunii św. To również początek białego tygodnia dla dzieci komunijnych.

2. W tygodniu Msze św. o godz. 1800, biuro parafialne czynne tylko we wtorek w godz. 1600 – 1700.

3. Do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św.

4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w porządku niedzielnym; procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 1100. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach: przy krzyżu – parafian ze Skurgiew (lewa strona); u p. Katarzyniak; u p. Jeleniewskich; u p. Mikołajczyk oraz o udekorowanie domów na trasie procesji. Proszę również strażaków z OSP o kierowanie ruchem na trasie procesji, niesienie baldachimu i latarni. Pojazdy na czas mszy i procesji można zaparkować na parkingach. Zapraszam do udziału w procesji szczególnie dzieci pierwszokomunijne: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia różańca. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych proszę o niesienie obrazu MB Częstochowskiej. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św.

5. Bp Toruński udziela wszystkim diecezjanom oraz osobom przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 maja 2022 roku oraz od charakteru pokutnego tego dnia.

6. W sobotę rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedziele – po sumie. W sobotę zapraszam również do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 1730.

7. Z kalendarza liturgicznego: w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w piątek – święto Nawiedzenia NMP; w sobotę – wspomnienie św. Justyna.

8. Zmarł śp. Bolesław Chróścicki l. 85 z Grudziądza, ojciec p. Jacka Chróścickiego, sołtysa Kłódki. Pogrzeb we wtorek: 1130 - różaniec w kościele, 1200 - Msza św, po Mszy złożenie ciała na cmentarzu parafialnym. Dobry Jezu...