29 maja 2021

30.05.2021 r.

Uroczystość Trójcy Najświętszej

1. Dziś w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Trójcy Najświętszej.

2. Również dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. Dla klasy III A na sumie, dla klasy III B – na Mszy o godz. 1300. Od poniedziałku rozpoczyna się również Biały Tydzień.

3. Jeszcze w poniedziałek nabożeństwo majowe w łączności z wieczorną Mszą św. Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w łączności z wieczorną Mszą św., w niedziele – po sumie. Zachęcam też do prywatnego odmawiania Litanii do NSPJ  w domach.

4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 1100. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach: przy krzyżu – parafian z Drogi do Gubin; u p. Katarzyniak; u p. Jeleniewskich; u p. Mikołajczyk oraz o udekorowanie domów na trasie procesji. Proszę również strażaków z OSP o kierowanie ruchem w pobliżu kościoła, niesienie baldachimu i latarni. Pojazdy na czas mszy i procesji można zaparkować na parkingach i placu za plebanią. Zapraszam do udziału w procesji szczególnie dzieci pierwszokomunijne: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia różańca. Ojców dzieci pierwszokomunijnych proszę o niesienie obrazu MB Częstochowskiej. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. W Boże Ciało biuro parafialne nieczynne.

5. Biuro parafialne czynne tylko we wtorek w godz. 1630 – 1730. W kościele, kaplicy i biurze dalej obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

6. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP; w sobotę – wspomnienie św. Bonifacego.

7. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Grażynę Ziółkowską, l. 72. Dobry Jezu…