14 kwietnia 2022

Zmartwychwstanie Pańskie

17.04.2022 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w liturgiach Triduum Paschalnego. Bóg zapłać p. Marianowi Gąsior, p. Mirosławowi Doroszowi, p. Elwirze Uklei i p. Katarzynie Halik za przygotowanie naszej świątyni, służbie liturgicznej, p. Organiście, p. Małgosi Strzeleckiej za dekorację wielkanocną i Grobu Pańskiego oraz strażakom z OSP Rogóźno za nocną wartę przy Najświętszym Sakramencie i asystę przy procesji rezurekcyjnej.

2. Dziś Msze św. o godz. 930 i 1100. Dziś przed sumą Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Na sumie finał pomocy dla hospicjum dziecięcego w Wilnie.

3. W Poniedziałek Wielkanocny – Msze w porządku niedzielnym, przed sumą Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W tygodniu Nowenna do Bożego Miłosierdzia – przed Mszą św.

4. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek w godzinach od 1600 do 1700.

5. W najbliższy piątek – w oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę – święto Miłosierdzia Bożego i nasz odpust parafialny ku czci św. Wojciecha. Suma odpustowa ku czci św. Wojciecha o godz. 1100, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

7. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas.

8. Wszystkim drogim Parafianom, gościom i sympatykom z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę obfitości Bożej łaski; nadziei, która zawieźć nie może; siły, która przezwycięża codzienność i miłości, która otwiera serce na bliźniego. Błogosławionych, rodzinnych Świąt.