Bank PKO B.P.

86-318 Rogóźno

12.06.2021 r.

Uroczystość Trójcy Najświętszej

1. Dziś w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Trójcy Najświętszej.

2. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu w łączności z wieczorną Mszą św., w niedziele – po sumie.

3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 1100. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach: przy krzyżu – parafian z Os. Szkolnego; u p. Katarzyniak; u p. Jeleniewskich; u p. Mikołajczyk oraz o udekorowanie domów na trasie procesji. Proszę również strażaków z OSP o kierowanie ruchem w pobliżu kościoła, niesienie baldachimu i latarni. Pojazdy na czas mszy i procesji można zaparkować na parkingach i placu za plebanią. Zapraszam do udziału w procesji szczególnie dzieci pierwszokomunijne: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia różańca. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych proszę o niesienie obrazu MB Częstochowskiej. Próba dla dzieci sypiących kwiatki i niosących różaniec dziś po Mszy o godz. 1100. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesja z Najświętszym Sakramentem po mszy św. W Boże Ciało biuro parafialne nieczynne.

4. Biuro parafialne czynne tylko we wtorek w godz. 1600 – 1700.

5. Z kalendarza liturgicznego: jutro – wspomnienie św. Antoniego z Padwy; we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala; w piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.

11 czerwca 2022

Parafia Św. Wojciecha w Rogóźnie