18 czerwca 2022

19.06.2022 r.

XII Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i uroczystego przeżycia Bożego Ciała: p. Lucjanowi, p. Organiście, ministrantom, strażakom z OSP Rogóźno za pomoc w czasie procesji i czuwanie nad bezpieczeństwem, rodzinom, które przygotowały ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym z rodzicami, parafianom za wspólną modlitwę i udział w procesji.

2. Trwa miesiąc czerwiec. Do piątku włącznie nabożeństwo czerwcowe i procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. W niedziele nabożeństwo po sumie.

3. W tygodniu do piątku Msze św. o godz. 1800. W sobotę tylko Msza ślubna. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek w godzinach od 1600 do 1700.

4. W piątek o 815 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszam. W piątek uroczystość NSPJ i zakończenie oktawy Bożego Ciała.

5. Przypominam o odpowiednim stroju, obowiązującym w świątyni, mimo panujących upałów. W ten sposób wyrażamy nasz szacunek do miejsca świętego, a przede wszystkim do Tego, który jest jego gospodarzem.

6. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek – uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.